Локомотив удари Левски и е на крачка от финал – SportVox

1
103

Отборът на Локомотив Пловдив взе чудесна преднина от 2-0 срещу Левски след първия полуфинал в турнира за Купата на България. Реваншът в София е след 2 седмици.

Домакините започнаха много силно мача и успяха да поведат в резултата в средата на първото полувреме. Каргас сбърка фатално при изнасянето на топката, след което Масоеро намери отлично Митко Илиев. Футболист номер 1 на България за 2019-а година стреля в близкия ъгъл на неориентирания Миятович, за да даде преднина на тима си – 1-0.

В последните секунди преди почивката „черно-белите“ удвоиха аванса си. Умарбаев получи пас вляво, след което намери Томашевич в наказателното поле. Защитникът отклони от аутлинията към непокрития Карагерен, който вкара лесно на празна врата за 2-0.

През второто полувреме момчетата на Петър Хубчев бяха с една идея по-активни, но така и не успяха да създадат положение, с което да намалят пасива си и „смърфовете“ стигнаха до важен успех с 2-0.