Испания пречупи Иран с късмет :: Скандал – всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят, анализи, шоу, справочник,…

1
178

Испания записа първа победа на Мондиал 2018. „Ла Фурия Роха“ се наложи с 1:0 над Иран в двубой от група „В“ на турнира, като единственото попадение отбеляза Диего Коста в 54-ата минута.

Голът обаче дойде след куриозна ситуация. Таранът се завъртя в наказателното поле, опитвайки да овладее топката, а защитник на азиатците панически я изрита в краката на Коста и тя… влетя в мрежата.

На „Казан Арена“ селекцията на Фернандо Йеро доминираше през първите 45 минути, в които се играеше предимно пред иранската врата. Испания обаче трудно намираше пролуки в сгъстената отбрана на съперника. Първият точен удар за „Ла Роха“ дойде в 25-ата минута, когато Давид Силва прати топката право в ръцете на вратаря Бейранванд. Пет минути по-късно отното плеймейкърът на „Манчестър Сити“ стреля, този път след акробатично изпълнение, но бе далеч от целта.

През втората част Испания продължи да има инициативата, а тимът Иран се бранеше геройски.

Все пак в 54-ата минута, макар и с много късмет, Ла Роха поведе чрез Диего Коста.

В 62-ата минута азиатците изравниха след центриране от пряк свободен удар и разбъркаване, при което Езаталохаи преодоля Де Хеа. Реферът използва системата VAR и в крайна сметка отмени попадението заради засада на Сердар Азмун.

В 82-ата минута Иран изпусна златен шанс да измъкне точка на фаворита. Мехди Тареми засече с глава остро центриране отляво, но топката премина малко покрай гредата.

До края испанците комбинираха в стил „тики-така“ и не дадоха на противника възможност да създаде повече опасности.