„Байерн“ Мюнхен победи „Борусия“ Дортмунд с 1:0

2
187

„Байерн“ Мюнхен победи „Борусия“ Дортмунд с 1:0 в дербито на 28-ия кръг на Първа Бундеслига.

Единственото попадение в мача вкара Йошуа Кимих малко преди почивката. То обаче беше достатъчно на баварците да се откъснат на върха в класирането с 64 точки. „Жълто-черните“ остават на втора позиция с 57.

Победата даде надежда на „Байерн“, че тимът ще спечели осма поредна титла в Германия. До края на шампионата остават още 6 кръга.

Дербито се игра пред празните трибуни на „Сигнал Идуна Парк“. В самото начало на срещата домакините изпуснаха възможност да открият резултата, след като Арлинг Хоранд провря топката между краката на излезлия напред Нойер. Бранител на „Байерн“ успя да избие почти от голлинята.

Постепенно баварците наложиха своето темпо на игра. В 43-ата минута Кимих откри резултата след като успя да прехвърли вратаря на домакините.

През втората част баварците решиха да отделят по-голямо внимание на защитата. Футболистите на „Борусия“ се опитаха да изравнят, но така и не стигнаха до нужния гол.

Лоша новина за „жълто-черните“ е и контузията на голмайстора им Холанд, който беше сменен принудително.

Победата е трета поредна за „Байерн“ над „Борусия“ в германския шампионат.