Локо (Сф) удари Септември с 5:2, без грешка е в похода към елита (ВИДЕО)

1
129
vitoshanews
vitoshanews

Локомотив (София) спечели много важна победа по пътя си към завръщане в елитната група. “Железничарите” удариха Септември с 5:2 в столично дерби, играно в кв. Драгалевци. Срещата беше от 4-ия кръг на Втора лига.

Гостите поведоха още в 17-ата минута. Денислав Станчев беше изведен зад гърба на отбраната и с едно докосване би покрай безпомощния Павел Здравков – син на легендата Здравко Здравков – Фози.

Отговорът на Септември обаче не закъсня. В 39-ата минута защитникът Асен Георгиев наказа груба грешка в ариергарда на гостите и изравни – 1:1.

Секунди преди почивката Светослав Диков отново даде аванс на Локото с гол от дузпа – 1:2!

Второто полувреме започна отлично за тима на треньора Иван Колев. Александър Александров с клиничен завършек изпрати топката неспасяемо в горния ъгъл на вратата, защитавана от Здравков – 1:3.

Марио Илиевски (67) върна едно попадение с шут от 8 метра – 2:3, но усилията на септемврийци стигнаха до тук.

Илиян Стефанов – Нани (69), се възползва от безобразно отиграване в отбрана на съперника и прехвърли Здравков за 2:4. Отново халфът (74) реши всичко, засичайки от границата на наказателното поле находчив пас отляво на резервата Наско Милев – 2:5!

Локомотив продължава без загубена точка от началото на сезона – 12 от 12 възможни! Втори във временното класиране е Миньор (9), Пирин (7) и др. Септември е 11-и с 4 точки.

На стадиона бяха куп популярни фигури от нашия футбол: Даниел Боримиров, Валери Божинов, Живко Миланов, Стойко Сакалиев, Георги Тодоров, Стойне Манолов, селекционерът на юношеските национали Ангел Стойков…