Оборище обърна Чепинец при децата

13
velsport24.com

Вторник, 22 Април 2014 15:43
 Благой Костандовски (№1) даде голов пас за попадението на велинградчани Детският тим на Чепинец отстъпи с 1:2 срещу отбора на Оборище (Панагюрище) в двубой от областното първенство. Играчите на треньорския тандем Минчев – Караманов първи стигнаха до гол в срещата. Още в 6-та минута Съли Тахчиев вкара за 1:0 след асистенция на плеймейкъра Благой Костандовски. Гостите осъществиха пълен обрат в разстояние на 3 минути – между 20-та и 23-та. Първо Георги Арбалиев от малък ъгъл се разписа за 1:1, а след това съотборникът му Петър Ралчев изведе панагюрци напред в резултата. При второто попадение със съмнения за комоцио, терена принудително напусна капитанът на велинградчани Мариан Есев. Вследствие на получената контузия спешно бе извършено вътрешно разместване в редиците на Чепинец. В хода на срещата се появиха близнаците Мартин и Даниел Кадьови, които са с 3 години по-малки от основния набор (1999 г.) за тази възраст. Въпреки огромната разлика, ярко изразена и в ръстово отношение, двамата силно впечатлиха зрителите и бяха бурно аплодирани за смелите си изяви.След почивката домакините създадоха няколко положения, при които само късметът покри съперника и не се стигна до изравнителен гол. Най-изгодните шансове се откриха пред Съли Тахчиев. При едната ситуация нападателят на велинградчани прати топката покрай десния стълб на Оборище, а при втората той не успя да преодолее отблизо стража на панагюрци. Детският тим на Оборище пък съхранява своите шансове за първото място в крайното класиране. Панагюрци имат равен брой точки с отбора на Пазарджик 2012. Според специалистите двата отбора едва ли ще загубят точки до края на шампионата и първото място ще се решава според головата разлика. Причината е, че в директните срещи между пазарджиклии и панагюрци през сезона, никой от двата тима няма превес. В момента с по-добра голова разлика е детския отбор от областния град, който натрупа преднина от 17 попадения.Георги БЕЛЕВ